Kadetky mají titul. A myslí na ligu

Žádné tahanice nepřipustily, hostující volejbalové torzo rozcupovaly na kousky. A to se ukázalo, že ani bodovat nemusely.

Mládežnický vyškovský volejbal prožil v neděli slavný den. Na svědomí ho mají kadetky, které uzavřely finálovou skupinu krajského přeboru domácím dvojzápasem proti třetímu DDM Brno a už dopředu věděly, že k přebornickému primátu jim bude stačit i jeden bod třeba i za prohraný tiebreak. „Na to jsme ale nechtěli spoléhat, nejde to. Pokud má tým dobře fungovat i dál, musí vyhrávat, ne kalkulovat,“ pověděl trenér Vladimír Golda.

A podle jeho slov taky utkání vypadala. Dopoledne byly hostující hráčky rády, když se alespoň ve třetím setu dostaly přes desetibodovou hranici získaných bodů. I tak to byl krátký proces. „Měli jsme celkem obavy, jsou nějaká zranění, na holkách je cítit únava. Ale využili jsme toho, že soupeř nedojel v nejlepší sestavě a náš začátek byl dokonalý. Byli jsme silní na smeči, soupeř pochopil, že na to nemá a herně odešel. Jasná záležitost,“ prohlásil.

Odpoledne si už tak domácí mohli vyzkoušet všemožné herní varianty. „Nasadily jsme některé nové hráčky a ty ostatní hrály na jiných postech, než jsou zvyklé. Už se to více méně dohrávalo, přesto holkám veškerá čest,“ chválil kouč. Vyškov i odpoledne neztratil ani sadu. Naopak největší rivalky z Boskovic ztratily bod v Králově Poli, takže jejich konečný odstup od vítězek je šestibodový.

Vyškovanky si teď dopřejí týden volna a pak se vrhnou do přípravy na kvalifikaci o vytouženou první ligu. Ta je na programu na konci dubna.

Krajský přebor

Kadetky

Volejbal Vyškov – TJ DDM Brno A 3:0 (9, 8, 15), 3:0 (20, 12, 17).

Konečná tabulka

1. Vyškov 19 1 58:12 55
2. Boskovice 17 3 54:21 49
3. DDM Brno 8 12 32:42 24
4. Královo Pole C 7 13 32:47 23
5. Královo Pole B 4 16 24:50 15
6. DDM Kuřim 5 15 23:51 14