Kadetky Vyškova jsou nervózní, ale ke krajskému titulu míří bezpečně

Bojují proti soupeřkám, už ale taky trochu s vlastní psychikou. Dobře si uvědomují, že jde o hodně. Krajský titul a vidina ligy jsou na dosah.

Volejbalové kadetky Vyškova se zase přiblížily k vysněnému cíli. O víkendu udržely pětibodový odstup od nejvážnějších konkurentek z Boskovic díky domácím výhrám nad VK Královo Pole B. To finálovou šestičlennou skupinu uzavírá. „Ale nic jednoduchého. Uhráli jsme to týmovou vůlí, bylo to strašně vydřené,“ řekl trenér Vladimír Golda.

Po minulém týdnu, kdy Vyškovanky v přímém souboji udolaly Minervu, už měly před sebou jen papírově lehčí soupeře. Jenže jak už to ve sportu bývá, tohle označení je hodně ošidné.

Podle předpokladů jasný zápas se z domácího pohledu mírně zvrtnul, přesto Vyškov slavil vítězství 3:1 a 3:0. „To je přesně ono, některé holky už odehrály v sezoně sedmdesát nebo i osmdesát zápasů, a když měly po tom nejtěžším vyhraném zápase, dostavila se velká psychická únava a možná trochu uspokojení. Všude jsme byli později. Holky chtějí moc postoupit a na hře se to odráží. Zaslouží uznání, ale musíme s tím něco udělat,“ zdůraznil kouč.

Tlak přiznávají i samotné hráčky. „Určitě to na nás doléhá, chceme postoupit do ligy a cítíme, že by to letos mohlo vyjít. Jako tým fungujeme dobře, nálada je dobrá, a i když ztratíme set, nezblázníme se z toho. Bereme to optimisticky a jako motivaci. Ale situace s námi trochu cloumá, to ano,“ prozradila kapitánka Petra Mikulčíková.

Léčbu nervů už má vedení týmu naplánováno. „Musíme je uklidnit. Zkusíme trochu změnit tréninky, trochu to odlehčit. Zaměřit se spíš na techniku, soustředit se na obranný systém, vyzkoušet více variant a zapracovat i na podání, to byla vždy naše silná zbraň, ale teď je trochu divoké,“ prozradil Golda.

A jaká cesta ke kýženému titulu ještě kadetky čeká? V neděli hostí v hale v Nádražní ulici Kuřim, o týden později pojedou na palubovku Králova Pole C a finálovou skupinu zakončí první dubnovou neděli proti DDM Brno. „Nejtěžší to bude asi až v tom závěru, protože nás posledně docela potrápily, jsou hodně silné na útoku, dělaly nám problémy,“ podotkla Mikulčíková.

Její kouč je v hodnocení soupeřů ještě opatrnější. „Každý tým je v něčem dobrý. Kuřim hraje všechno na smeči a umí dlouhé diagonální míče, u Králova Pole nikdy nevíte, v jakém složení nastoupí, a DDM Brno má skvělou smečařku a výbornou obranu. Musíme ke každému zápasu přistupovat stejně a odvést si to svoje. Přebornický titul si musíme zasloužit,“ shrnul.

Krajský přebor – Finálová skupina:

Volejbal Vyškov – VK Královo Pole B 3:1 (16, 17, –22, 21), 3:0 (21, 19, 18)

Tabulka:

1. Vyškov 14 13 1 40:11 37
2. Boskovice 12 9 3 30:12 26
3. K. Pole C 13 6 7 24:28 19
4. DDM Brno 11 4 7 18:24 13
5. DDM Kuřim 12 3 9 13:31 8
6. K. Pole B 12 2 10 13:32 8